MAPA TOPOGRAFICZNA

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Mapa topograficzna w skali 1:10 000 - nowe wydanie!

Po co mi dziś papierowa mapa?

W dobie różnych zagrożeń, jakie niesie dzisiejsza rzeczywistość nie trudno wyobrazić sobie świat bez prądu. Gwałtowne zjawiska pogodowe, blackout'y, ataki hakerskie, konflikty zbrojne, broń magnetyczna, systemy zakłócania fal radiowych, pandemie lub zwykły brak zasięgu sieci, wszystko to w jednej chwili może sprawić, że nasze telefony, GPS-y i komputery nagle przestaną działać, pozbawiając nas informacji przestrzennej.

Co wtedy?

Na taką właśnie ewentualność warto mieć pod ręką nowoczesną, papierową mapę topograficzną interesującego nas terenu. W specyficznych warunkach to właśnie mapa topograficzna pozostaje niezastąpionym i jedynym źródłem orientacji w terenie.

A może by tak...

Niezależnie od okoliczności, raz na jakiś czas odpocząć od telefonu i z mapą w ręku spędzić weekend na szlaku z przyjaciółmi bez ciągłego zerkania na ekran? Turystyka piesza i rowerowa, spływy kajakowe, outdoor, survival, bushcraft, taktyka, EDC, czartery łodzi motorowych, - wszędzie tam sprawdzą się nowoczesne mapy topograficzne.

Fot. Nik Shuliahin | Unsplash

Szczegółowe opracowanie kartograficzne

 

Jaką mapę wybrać?

Mapy topograficzne można kupić w Polsce bez kłopotu i od ręki w wielu miejscach, księgarniach i wyspecjalizowanych sklepach. Można też pobrać je za darmo z Internetu. W ogromnej większości, są to jednak mapy (pod względem redakcyjnym) historyczne, nieaktualne i po prostu przestarzałe.

Jeśli jesteś zainteresowany niezwykłą szczegółowością i bogactwem informacji o terenie, zależy Ci na najnowszym, aktualnym, nowoczesnym opracowaniu, spełniającym najwyższe współczesne standardy i będącym jednocześnie oficjalnym urzędowym dokumentem, wybierz nowe wydanie, mapę topograficzną w skali 1:10 000.

Wybierz mapę topograficzną

Masz wątpliwości, nie wiesz jaką mapę wybrać dla siebie? Dzwoń śmiało podpowiemy i doradzimy Ci skalę i rodzaj opracowania najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Zadzwoń

 

Nowoczesny standard

Gdzie kupić mapę?

W Twoim lokalnym WODGIK - czyli Wojewódzkim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Taka instytucja funkcjonuje w każdym województwie i to tam właśnie znajdziesz najlepsze mapy z danego terenu. My zapraszamy do mazowieckiego :)

Odwiedź WODGiK

Kupno mapy w WODGiK wiąże się z wypełnieniem odpowiedniego wniosku i zajmuje nieco więcej czasu niż wizyta w zwykłym sklepie ale zapewniamy, że trud ten się opłaci, gdy przyjdzie zweryfikować treść i dokładność mapy w terenie.

Kup mapę topograficzną

Zapraszamy!

Departament Cyfryzacji Geodezji i Kartografii
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Kijowska 10/12A, 03-743 Warszawa
tel.: (22) 432-45-00 fax: (22) 432-45-01
e-mail: geodezja(at)mazovia.pl

Deklaracja dostępności